Μέρες Δημοκρατίας •PDF• •Εκτύπωση• •E-mail•

Οι μαθητές του Στ2 συμμετείχαν στην εκδήλωση "Μέρες Δημοκρατίας", μια εικονική συνεδρίαση του διοικητικού συμβουλίου του Δήμου Καλαμαριάς με θέμα ημερήσιας διάταξης : " Οι αθλητικές και πολιτιστικές εκδηλώσεις-δράσεις που θα σας ενδιέφεραν και θα θέλατε να μας προτείνετε". Οι μαθητές παρουσίασαν τις δικές τους προτάσεις που θα μπορούσαν να υλοποιηθούν στο δήμο μας, με σκοπό την απόκτηση εμπειριών και την άμεση συμμετοχή σε αθλήματα της θάλασσας και σε ολυμπιακά αθλήματα, καθώς και την χάραξη στις μνήμες όλων μας της πολιτιστικής κληρονομιάς του τόπου μας.Η παρουσίαση μέρες δημοκρατίας έγινε στις 18/2/2020 από τους μαθητές του ΣΤ2. Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί Ευαγγελίδης Γιώργος εκπαιδευτικός της τάξης, Καμπά Ροζαλία γυμνάστρια του τμήματος και Στουπάς Γιώργος ΤΠΕ εκπαιδευτικός του τμήματος.

202002211 202002212 202002214202002213