Γενικές οδηγίες λειτουργίας σχολείου •PDF• •Εκτύπωση• •E-mail•

3ο Δ.Σ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

Γενικές οδηγίες λειτουργίας σχολείου.

Αγαπητοί Γονείς, σας ευχόμαστε ολόψυχα μια υγιή και δημιουργική σχολική χρονιά. Πρωινή ζώνη και υποδοχή μαθητών στις 7:00-7:20 π.μ. Τα παιδιά εισέρχονται από την κεντρική είσοδο. Μετά κλείνει. Στις 8.00-8.15 π.μ, ανοίγουν οι δυο είσοδοι του σχολείου, για να εισέρχονται μόνο οι μαθητές/τριες.

• Από την είσοδο (Πόντου), οι τάξεις Γ1, Γ2, Δ1, Δ2, Ε2, ΣΤ2.
  • Από την είσοδο (Κολοτούρου) οι τάξεις Α1, Α2, Β1, Β2, Ε1, ΣΤ1.

Παρακαλούμε πολύ να τηρείται η έγκαιρη ώρα προσέλευσης των μαθητών. Μετά το χτύπημα του κουδουνιού, η είσοδοι του σχολείου παραμένουν κλειστές.

Αποχώρηση του πρωινού κύκλου στις 13.15 μ.μ.

Αποχώρηση ολοήμερου κύκλου μέχρι 15.00 ή 16.00 μμ.

Βάσει οδηγιών του ΕΟΔΥ, η χρήση της προστατευτικής μάσκας, είναι υποχρεωτική για όλους, στους εσωτερικούς χώρους του σχολείου και στους εξωτερικούς χώρους, όταν υπάρχει συνωστισμός.

Κατά την είσοδο θα γίνεται καταγραφή των στοιχείων των επισκεπτών στην σχολική μονάδα, ανεξαρτήτως λόγου επίσκεψης. Όλοι οι μαθητές του ολοήμερου σχολείου οφείλουν να έχουν:

1. 1. Αντισηπτικά μαντιλάκια
  2. 2. Ατομική πετσέτα (πάνω στην οποία θα τρώνε)
  3. 3. Συσκευασία με πλαστικά κουτάλια/πιρούνια που θα τα χρησιμοποιούν ως εφεδρικά (διότι συχνά ξεχνάνε, χάνουν ή τους πέφτουν στο πάτωμα τα κανονικά πιρούνια/κουτάλια)
  4. 4. Δοχείο φαγητού με διπλά τοιχώματα ώστε να κρατείται η κατάλληλη θερμοκρασία (το ζέσταμα φαγητού γίνεται από το σπίτι)
  5. 5. Χαρτοπετσέτες

Υπενθυμίζεται ότι πραγματοποιείται επικαιροποίηση στοιχείων (απουσίες-παρουσίες) των μαθητών τους μήνες Νοέμβριο και Φεβρουάριο.

Το τηλέφωνο επικοινωνίας του σχολείου, είναι 2310 - 481470. Ηλεκτρονική διεύθυνση ιστοσελίδας σχολείου: http://3dim-kalam.thess.sch.gr/ .

Για οποιαδήποτε αλλαγή στοιχείων μας ενημερώσετε.

Τυχόν ιδιαιτερότητες-δυσκολίες και προβλήματα υγείας να αναφέρονται πάντοτε στους εκπαιδευτικούς.

Η διευθύντρια και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου σας εύχονται ολόψυχα μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά , με υγεία, δύναμη και υπομονή.

Λιάκου Ιορδανία/ Διευθύντρια σχολείου.