Μαθητική παράσταση στο γηροκομείο •PDF• •Εκτύπωση• •E-mail•
Την Τρίτη 31 Οκτωβρίου επισκέφθηκαν οι μαθητές του Δ1 το γηροκομείο Καλαμαριάς για να παρουσιάσουν την θεατρική τους παράσταση με θέμα το Έπος του '40. Συνοδευόμενοι από τον δάσκαλο τους κ. Τσαρέ Θεόδωρο και τον διευθυντή του σχολείου κ. Μπουραντά Ευστάθιο, ο οποίος προέβαλε οπτικοακουστικό υλικό και μίλησε για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου και τη νίκη των Ελλήνων κατά του Ιταλού κατακτητή.
Η επίσκεψη αυτή των παιδιών έδωσε ιδιαίτερη χαρά στους ηλικιωμένους προτάσσοντας το πνεύμα της προσφοράς και αγάπης στον συνάνθρωπο, οι οποίοι με το πλατύ τους χαμόγελο και το λαμπερό βλέμμα εκδήλωσαν τη χαρά τους και έδειξαν ότι η παιδική παρουσία τούς έδωσε αισιοδοξία και αγάπη.

kapi2
kapi5